اهمیت لوگو و لوگو موشن غیر قابل انکار است. لوگو می‌تواند چشم اندازی از فعالیت‌های شرکت شما را برای مخاطب ایجاد کند یا از بین ببرد. یک لوگوی مناسب می‌تواند تأثیر کسب و کار شما بر بازار، اثربخشی و تأثیر آن بر مشتریان شما را بیشتر کند.

با حضور رسانه‌های پخش تصویر مانند تلویزیون و رسانه‌های دیجیتال، داشتن یک لوگو موشن حیاتی شده است.  لوگوی متحرک باعث می‌شود که کسب و کار شما به یاد ماندنی‌تر و خلاقانه‌تر و بیشتر در معرض دید مخاطبان قرار گیرد.

لوگو موشن به یک استراتژی عالی برای جذب مخاطبان در بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. دو نمونه از لوگوهای متحرک که در ارائه‌ی خود شناخته شده و موفق عمل کرده‌اند، “DreamWorks Animation” و “MTV” هستند.

چگونه لوگو موشن (آرم استیشن) رایگان بسازیم؟

یک لوگو موشن متفاوت می‌تواند ترافیک گسترده‌ای از بازدید مخاطب را به سمت وب‌سایت شرکت شما و پلتفرم‌های رسانه‌ی دیجیتال سوق دهد. در این مقاله ، ما به شما راه‌های ساخت یک لوگو موشن یا آرم استیشن رایگان را  برای تقویت استراتژی بازاریابی دیجیتال و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی‌تان می‌آموزیم.

با این حال، مقالات دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای بهبود حداکثری استراتژی‌های بازاریابی، تجاری، دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی خود از آن‌ها بهره ببرید. زیرا لازم است به یاد داشته باشید که یک لوگو موشن تنها «اولین قدم» برای استراتژی تجارت و بازاریابی شما است و معیارهای بسیار بیشتری وجود دارد که باید مورد توجه قرار دهید.

 

لوگوی متحرک (لوگو موشن) چیست؟

لوگو یک نماد کوچک است که همان‌گونه که از نامش برمی‌آید، نشان‌گر شرکت و برند شما است و هویت شرکت شما را در بر می‌گیرد. لوگو در گذشته فقط به صورت دو بعدی بود. امروزه با وجود رسانه‌های مختلف، لوگوهای سه بعدی و متحرک نیز پا به عرصه‌ی ظهور گذاشته‌اند.

آرم استیشن ها ممکن است متحرک، فنری یا آونگی، در بر دارنده‌ی صداهای سرگرم کننده یا انیمیشن های سرگرم کننده باشند. لوگو موشن‌ها ابداعات خلاقانه‌ای هستند که برای ایجاد هویت و کاراکتر برند و جذب مخاطب استفاده می‌شوند و عملاً یک ابزار بازاریابی برجسته برای جذب مخاطبان و مشتریان شما هستند.

این مقاله به شما ۴ راهنمای گام کوتاه در مورد چگونگی ساخت یک لوگو موشن رایگان ارائه می‌دهد:

یک وب سایت انیمیشن لوگوی رایگان پیدا کنید

وب سایت های رایگان بسیاری در اینترنت موجود است که می‌توانید با ساختن لوگوی متحرک، میزان دیده شده برند خود را افزایش دهید. این وب سایت‌ها معمولاً به نرم‌افزار اضافی نیاز ندارند. شما می‌توانید لوگوی خود را بصورت آنلاین و در این وب سایت‌ها بسازید ، و بعداً دانلود کنید تا به دل‌خواه خود استفاده کنید. وب‌سایت هایی مانند:

این مطلب را هم مطالعه کنید:  8 مهارت ضروری برای یک طراح موشن گرافیک

RenderForest  : افکت‌های متعددی را برای انتخاب در دسترس گذاشته است. همچنین گستره‌ی عظیمی از سورس‌های مورد نیاز برای متحرک‌سازی لوگوهای سه بعدی را فراهم می کند.

Tube Arsenal : تغییر رنگ و اندازه لوگو، ساخت انیمیشن‌های لوگوی آسان و دسترسی سریع به پیش‌نمایش لوگو موشن نهایی را امکان‌پذیر می‌کند.

AniMaker : شما می‌توانید با انتخاب‌ افکت‌های متعدد، لوگوی خود را بارها آپلود و ویرایش کنید.

Offeo : یک وب‌سایت با کاربری بسیار آسان و پنج مرحله‌ی ساده.اما برای کار کردن با این سایت حتماً باید ثبت نام کنید.

Adobe Spark : این سایت مجموعه‌ای عظیم و متنوع از تایپوگرافی برای ساخت لوگو موشن دارد.در پایان نیز می‌توانید مستقیماً خروجی کار خود را در YouTube به اشتراک بگذارید.

Make Web Video : بهترین ابزار آنلاین برای ساخت لوگو موشن به صورت رایگان. این نرم‌افزار، حرفه‌ای و به خوبی با نرم‌افزارهای پولی قابل رقابت است.این ابزار، همه ویژگی‌هایی که برای ساخت یک  لوگو موشن ممکن است نیاز داشته باشید را داراست.

این وب‌سایت ها امکان ساخت لوگو موشن به صورت رایگان را برای شما فراهم می‌کنند. علاوه بر این، قالب‌های آماده‌ی بسیاری دارند که با استفاده از آن‎ها نسبت به ساخت لوگو از پایه، نیاز به صرف زمان کمتری پیدا خواهید کرد.

البته وب‌سایت های بسیار بیشتری برای ساخت آرم استیشن وجود دارد که ما در این مقاله فقط تعدادی از آن‌ها را معرفی کردیم. این وب‌سایت ها معمولاً یک دستورالعمل گام به گام واضح دارند که می‌توانید از آن‌ها برای راحتی در ساخت لوگوهای خود استفاده کنید.

آرم استیشن کوتاه و جذاب

لوگو موشن را با تیزر، ویدیوکلیپ یا تبلیغ اشتباه نگیرید. این‌ها محتواهای ویدیویی متفاوتی هستند. لوگوهای متحرک دقیقاً مانند لوگوهای دو بعدی هستند که باید در معرفی نام و هدف شرکت شما جذاب و به یاد ماندنی باشند.

بنابراین لوگو موشن باید خلاصه، کوتاه و دقیق باشد تا به هدف جذابیت و به یادماندنی شدن برسید.

اما صِرفِ کوتاه بودن، به معنای واضح و گیرا بودن نیست. شما باید به گونه ای هویت سازمان، نام تجاری و محصول خود را از طریق یک شکل جذاب به عنوان لوگو ارائه کنید که به راحتی قابل شناسایی و به اندازه‌ی کافی منحصر به فرد باشد تا شما را از رقبا متمایز کند.

بعد از انتخاب یک لوگوی مناسب و گیرا، به آن انیمیشنی اضافه کنید که اهمیت برند شما را افزایش دهد، هدف آن را توضیح دهد و جایگاه و علایق شرکت شما را توصیف کند.

این مطلب را هم مطالعه کنید:  14 نکته در افزایش سرعت رندر در افتر افکت

از زمینه‌ی کاری برند خود غافل نشوید. اگر برند شما در زمینه‌ی غذا است ، لوگوی شما و انیمیشن آن هم باید به غذا مرتبط باشد.

چگونه لوگو موشن (آرم استیشن) رایگان بسازیم؟

 

سبک انیمیشن

سبک انیمیشن لوگوی شما باید با نام تجاری‌تان و آن‌چه ارائه می‌کنید هماهنگ باشد. شش نوع سبک انیمیشن وجود دارد که در ادامه به اختصار معرفی می‌کنیم:

انیمیشن سنتی: نقاشی‌های دستی که به انیمیشن تبدیل می‌شوند.

انیمیشن ۲ بعدی: حرکتی که در ۲ بعد ایجاد شده است. ممکن است اجزا یا کاراکترهای یک لوگو حرکت کنند، اما عمق حرکت‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی را نخواهد داشت.

انیمیشن سه بعدی: لوگوهای متحرک سه بعدی به تقلید از تصاویر سه بعدی دنیای واقعی که در نرم افزار دیجیتال ایجاد شده ایجاد می‌شوند.

انیمیشن گِلی: انیمیشن سفالی یا Claymation سبکی از انیمیشن است که با وجود این که قرن‌ها وجود داشته، اخیراً ترند شده و مورد توجه قرار گرفته است.Claymation از قطعات و شخصیت‌های ساخته شده از خاک رس برای ایجاد یک انیمیشن استفاده می‌کند.

چگونه لوگو موشن (آرم استیشن) رایگان بسازیم؟

HTML انیمیشن: از HTML5، JavaScript و CSS3 برای ایجاد انیمیشن و افکت استفاده می‌کند.این نوع انیمیشن، مجموعه‌ی متنوعی از فیلترهای متن و تصاویر  را در کتابخانه‌ی خود دارد.

انیمیشن تایپوگرافی حرکتی: از حروف و فونت ها برای ایجاد یک انیمیشن استفاده می‌کند.این نوع انیمیشن، مجموعه ای از متن‌های متحرک با فونت‌های مختلف است.

هر کدام از این سبک‌های انیمیشن، برای مخاطبان شما تجربه و درکی متفاوت از طرز دیده شدنِ برند شما ایجاد می‌کند. فقط اطمینان پیدا کنید که سبک انیمیشن را متناسب با سازمان و کسب و کار خود انتخاب می‌کنید تا بیشترین اثرگذاری را بر مخاطبان خود ایجاد کنید.

برندسازی و آگاهی از برند

لوگوی شما قبل از هر چیز باید یک انگیزه‌ی مهم را در ذهن شما ایجاد کند: ایجاد یک برند خوب که باعث ایجاد میزان قابل توجهی از آگاهی برند می‌شود. تأثیری که لوگوی شما ایجاد می کند برای برند تجاری و آگاهی از برند شما حیاتی است. بنابراین ، هنگام طراحی لوگو موشن این نکته را به خاطر بسپارید.

اکنون که از تمام مراحل ساخت یک لوگو موشن رایگان مطلع شدید، در اینجا به چند نکته در مورد شکل ظاهری لوگو موشن شما اشاره می‌کنیم:

چگونه لوگو موشن (آرم استیشن) رایگان بسازیم؟

نکاتی درباره طراحی لوگو موشن:

 

مرحله ۱ – از زمینه‌های شفاف استفاده کنید

فرض کنید پس‌زمینه‌ای از گالری خود یا از سایتی که برای ساخت لوگو موشن رایگان انتخاب کرده‌اید، استفاده می‌کنید. شما باید از یک عکس، وکتور یا آیکون ساده و دوربری شده استفاده کنید، مخصوصاً اگر برای پس‌زمینه باشد. یک پس‌زمینه‌ی ساده، فضای بیشتری برای طراحی و ایجاد لوگوی انیمیت شده به شما می‌دهد.

این مطلب را هم مطالعه کنید:  6 نکته برای خرید بهترین میکروفون

 

مرحله ۲ – انتخاب قالب درست

قالب شما باید با سبک و موضوع کسب و کار شما مطابقت داشته باشد. اگر زمینه‌ی کاری شما خرده‌فروشی یا رستوران است، تمپلیت یا قالب انتخابی باید شاد و جذاب باشد. اگر شرکت حقوقی است، باید صریح و جدی باشد. بنابراین هنگام طراحی لوگو موشن ، حتماً زمینه‌ی کاری شرکت خود را در نظر داشته باشید.

 

مرحله ۳ – تأثیرگذاری انفجاری در ارائه

در طراحی  لوگو موشن خود در نظر داشته باشید که قابلیت تأثیرگذاری آنی داشته باشد. لوگو معرف برند و شرکت شماست. اولین تأثیری که روی مشتری یا کاربر می‌گذارید از طریق لوگو است.

 

مرحله ۴ – مینیمالیسم نکته ای کلیدی است

در طراحی لوگوی برند خود  بیش از حد شلوغ کاری نکنید! جوگیر نشوید و از افکت‌ها بیش از حد استفاده نکنید! نکته‌ی کلیدی در طراحی لوگو موشن، سادگی و مینیمال گرایی در طراحی است. لوگو موشن شما نباید بیش از ۳ تا ۴ ثانیه و بیش از حد پیچیده باشد.

آخرین موضوع ولی به همان اهمیت!

آخرین و یکی از مهم‌ترین نکات، با دنبال کردن مراحل و توضیحاتی که در این مقاله گفته شد، می توانید لوگو موشن رایگان خود را بسازید. اما این تنها اولین قدم استراتژی بازاریابی رسانه های دیجیتالی و اجتماعی شماست .

معیارهای بیشتری برای رسیدن به حداکثر تأثیر در استراتژی بازاریابی لازم است اعمال کنید. این مسئله نیازمند تحقیقات بسیاری در زمینه‌های استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، استراتژی‌های تجاری و استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و به ویژه در زمینه‌ی پلت فرم و تجارت شماست. و باید این استراتژی‌ها را به دقت مورد بررسی و استفاده قرار دهید تا حداکثر سود و بازگشت سرمایه را در کسب و کار خود به دست بیاورید.

هر گونه سؤالی در زمینه‌ی سفارش لوگو موشن یا ساخت لوگو موشن رایگان دارید، در قسمت کامنت‌ها با استودیو مورف در میان بگذارید. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخ خواهیم داد.