سلیقه و ترجیح افراد در دنیای مدرن و سریع امروزه همواره در حال تغییر است. هنوز یک رقابت عظیم بین مشاغل وجود دارد تا بتوانند با ایده‌ها و استراتژی های نوآورانه، مشتری‌ها را به سمت محصولات یا خدمات خود سوق دهند.

تغییرات فوق العاده در جهان امروز منجر به نوآوری در دنیای انیمیشن گرافیک متحرک یا موشن گرافیک نیز می‌شود. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با انتشار  چندباره‌ی همان سبک‌های قدیمی موشن گرافیک، به نتایج دل‌خواه برسید . برای ارائه‌ی آنچه بازار می‌طلبد، باید از آخرین سبک‌های موشن گرافیک آگاه باشید.

با این حال ، شما باید یاد بگیرید که چگونه انیمیشن موشن گرافیک بسازید تا بتوانید از ظرفیت بازار به طور کامل استفاده کنید.

سیسکو پیش بینی کرده است که پخش ویدیو در اینترنت تا سال ۲۰۲۲ از یک میلیون دقیقه در هر ثانیه فراتر خواهد رفت. در اینجا نمودار دیگری وجود دارد که رشد گسترده‌ی بازار ویدیوهای آنلاین را نشان می‌دهد.

منبع تصویر:  QuyTech

قبل از اینکه سراغ سبک‌های موشن گرافیک بروید ، اگر دنبال شرکت یا استودیویی برای ساخت ویدیوهای موشن گرافیک جذاب و برجسته برای بیزنس خود هستید، جای درستی آمده‌اید!  نمونه‌کارها و لیست قیمت‌های استودیو مورف را بررسی کنید.

۲۰ سبک برتر موشن گرافیک در سال ۲۰۲۰

سبک‌ها همیشه در حال تغییر هستند، به همین دلیل شما باید از توقعات روز بازار آگاهی داشته باشید.برخی از سبک‌های موشن گرافیک برای مدت طولانی در بورس باقی می‌مانند. بنابراین این احتمال وجود دارد که آن‌چه در سال ۲۰۱۹ نتیجه بخش است، در سال ۲۰۲۰ نیز به خوبی عمل کند.

بیایید ۲۰ سبک فعلی موشن گرافیک را بررسی کنیم تا متوجه شویم بازار چه می‌خواهد:

کاملاً سه بُعدی

سبک تمام سه‌بُعدی در صدر لیست سبک‌ها قرار دارد. امروزه طراحان موشن‌گرافیک بر استفاده از عناصر سه‌ بعدی در همه جا از ویدیوهای پرزنتیشن یا ارائه‌ی محصول تا طراحی بازی تأکید دارند. در زیر می‌توانید نمونه ای از موشن‌گرافیک‌های سه‌بعدی اجرا شده برای مشتری‌های خوش‌سلیقه‌‌ی استودیو مورف را مشاهده فرمایید!

 

 

 

ادغام دو بعدی و سه بعدی

تقاضای بازار موشن گرافیک برای ترکیب ۲ سبک دو بعدی و سه بعدی، در سال ۲۰۲۰ نیز همچنان شتاب بیشتری می‌گیرد؛ چون مردم دوست دارند تکنیک‌ها و خلاقیت هنرمندان و انیماتورها را در ترکیب این دو دنبال کنند.

این مطلب را هم مطالعه کنید:  تأثیر رنگ در گرافیک محیطی

تلفیق انیمیشن دو بعدی و سه بعدی و نیز اضافه کردن لایه‌های دو بعدی متحرک، برخی از نمونه‌های آن است. نه تنها در فیلم های تبلیغاتی با بودجه کلان ، بلکه در تبلیغات دیجیتالی در مقیاس کوچک نیز این سبک را می‌توان مشاهده کرد.

در زیر می‌توانید نمونه‌هایی از این سبک که توسط استودیو مورف اجرا شده‌اند را ببینید.

 

 

 

تایپوگرافی متحرک

ما معمولاً ترجیح می‌دهیم فونت‌ها و عکس‌ها را نکِشیم یا کاری غیر متعارف با آن‌ها انجام ندهیم. با این حال، مواقعی وجود دارد که می‌توانیم قوانین را زیر پا بگذاریم و باز هم نتایج خوبی کسب کنیم. تایپوگرافی متحرک به طور کلی در مورد کشیدن، پیچش و شکستن حروف متن است و مردم هم آن را دوست دارند.

متن شکسته

این روزها طراحان برای دادن معنای شاعرانه به ویدئو، با متن‌های پراکنده بازی می‌کنند و مردم هم نگرشی مثبت به این سبک دارند. ما می‌توانیم کارهای بسیار دیگری را هم با استفاده از این سبک امتحان کنیم.

VFX پیچیده

امروزه افزودن جلوه‌های ویژه‌ی تصویری پیچیده به یک ویدیو، توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است.مطمئناً همه‌ی ما انواع صحنه‌های اضافه شده به یک ویدیو مانند انفجارها ، آتش سوزی و سایر انیمیشن‌های این‌چنینیِ غیرواقعی و ساخته شده توسط کامپیوتر را بارها مشاهده کرده‌ایم.

۲۰ سبک برتر موشن گرافیک در سال ۲۰۲۰

آرم متحرک

حتی شرکت‌های بزرگ هم در حال روی آوردن به ویدیوهای لوگو موشن یا آرم استیشن هستند. این سبک ویدیوها کاملاً در جلب توجه کاربران موثر هستند، چرا که می‌توان انواع جلوه‌های بصری را به یک لوگو اضافه کرد.

ترنزیشن‌های یکپارچه

اکنون طراحان و تدوین‌گران از حرکت‌های نرم استفاده می‌کنند و تعداد کات‌ها را کاهش می‌دهند تا جلوه‌ی طبیعی‌تری به ویدیو بدهند که نتیجه‌ی آن فیلمی با ریتم و جریان روان است.

خطوط نازک

خطوط، عملکردهای بی‌شماری در ویدیو دارند مانند جهت دادن ، تصمیم گیری در مورد شکل‌ها و موارد دیگر. امروزه تصویرسازان در تلاشند تا با استفاده از خطوط نازک، تصویری مانند یک نقاشی اصلی را ترسیم کنند که ایده‌ای خوب و جذاب به نظر می‌رسد.

ذرات

grain ابزاری است که ما برای افزودن حس زندگی به تصاویر بی‌روح از آن استفاده می‌کنیم. این یک روش عالی برای اضافه کردن بافت به تصاویر بُرداری یا وکتور ها است ، و همچنین در مواقع مورد نیاز باعث ایجاد بافت زبر می‌شود.

این مطلب را هم مطالعه کنید:  اینفوگرافیک چیست؟ انواع اینفوگرافیک و نکات مهم در تهیه اینفوگرافیک

موشن گرافیک قدیمی

می‌توان انتظار استفاده‌ی بیشتر از سبک گرافیک retro یا قدیمی را در سال ۲۰۱۹  داشت. طراحان از این سبک گرافیک برای افزودن حس نوستالژیک به فیلم استفاده می‌کنند.

۲۰ سبک برتر موشن گرافیک در سال ۲۰۲۰

Morph یا تغییر شکل

ایده‌ی تغییر شکل آرم ها ، تصاویر و موارد دیگر در یک ویدیو، به منظور انتقال سریع و روان، روز به روز در حال محبوب‌تر شدن است و برای جلب توجه سریع کاربران بسیار جذاب و کاربردی است.

موشن گرافیک های موجود در وب‌سایت‌ ها و اپلیکیشن ها

این مطالعه نشان می دهد که حدود ۳۸٪ از کاربران، جذب سایت ها و برنامه هایی که جذابیت بصری ندارند، نخواهند شد. استفاده از الگوهای گرافیک متحرک (موشن گرافیک) در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های موبایل، زنده کردن گرافیک‌های خسته کننده با لوگوهای متحرک و لودینگ‌های جذاب، به راهی معمول برای حفظ بازدیدکنندگان تبدیل شده است.

منبع تصویر:  توبیک

انیمیشن مایع

طراحان با جایگزینی بیشتر ترنزیشن‌های مایع، یک حرکت سیال را برای افزایش خلاقیت در فیلم ایجاد می‌کنند. دیدن تبدیل مایعات به شکل‌های جدید در ویدیو دلپذیر و لذت بخش است.

طراحی ایزومتریک

طراحی ایزومتریک مربوط به نمایش عناصر سه بعدی در صفحه‌ی ۲ بعدی است. این نوع طراحی برای جلب توجه کاربر به آبجکت‌های مهم تصویر، بسیار موفق عمل می‌کند.

تایپوگرافی بزرگ و پررنگ

از قلم های بزرگ و پررنگ در موشن‌گرافیک‌های مختلف استفاده می شود تا بتوان پیام‌ها را با تأکید بیشتر به کاربر منتقل کرد.

۲۰ سبک برتر موشن گرافیک در سال ۲۰۲۰

سورئالیسم دیجیتال

سورئالیسم دیجیتال در واقع افزودن تصاویری دیدنی است که به طور همزمان آشنا به نظر می رسند. تبخیر اشیا، شکل گیری جادویی الِمان‌ها و موارد دیگر در این دسته قرار می‌گیرند.

گرادینت ها

گرادینت به انتقال رنگ گفته می‌شود و به دلیل استفاده توسط سازمان های بزرگی مانند Stripe ، Instagram و غیره هر روز بیشتر از دیروز مورد توجه قرار می‌گیرد. با استفاده از گرادینت‌ها، رابط‌های کاربری پرنشاط، تصاویر و پس‌زمینه‌های جذاب خلق می‌شود.

این مطلب را هم مطالعه کنید:  بهترین برنامه‌های ساخت انیمیشن اندروید و آیفون

فانتزی

استفاده از داستان در موشن گرافیک مانند استفاده از آن در سریال‌های معروفی مانند Game of Thrones  در حال مرسوم شدن است. اضافه کردن واقعیت با ترکیبی از شخصیت های فانتزی مانند جانوران افسانه ای یا مناظر جادویی اصلی‌ترین استفاده‌ی فانتزی در موشن گرافیک است.

واقعیت مجازی

استفاده از ویدیو برای واقعیت مجازی در حال افزایش است. در این راستا می‌توان دلیل تمرکز طراحان را بر استفاده از جلوه‌های سورئال با کیفیت برتر در فیلم‌ها درک کرد. خلاقیتی که می توان در موشن‌گرافیک‌ها برای واقعیت مجازی استفاده کرد نامحدود است. انتظار می‌رود رقم بازار واقعیت مجازی در سال ۲۰۲۴ با رشد سالانه ۳۳٫۴۷٪ به ۴۴٫۷ میلیارد دلار برسد.

مینیمالیسم جدید

سبک آخری که در این مقاله به آن اشاره می کنیم، Minimalism  جدید است که شکلی پیشرفته از مینیمالیسم است. مشخصه‌ی اصلی این سبک استفاده از متن های ساده و خام است. در مینیمالیسم جدید ، با افزودن بافت‌های اضافه، صداهای قابل تکرار، استایل‌های مایع بولد و موارد دیگر، جلوه‌هایی نو به ویدیو اضافه می‌کنیم.

و در پایان:

علی رغم محبوبیت و ترند شدن انواعی خاص از ویدیوها ، یک طراح موشن‌گرافیک باید به خاطر داشته باشد که انتخاب ویدیوها بستگی زیادی به ماهیت ویدئوی شما دارد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید مکمل‌های پزشکی بفروشید‌، نمی‌توانید فقط به دلیل پرطرفدار بودن، روی تیزر آن موسیقی راک بگذارید.

با تمام این گفته ها، به احتمال بسیار زیاد، سبک‌هایی که در بالا ذکر شد، در بیشتر انواع کسب و کارهایی که به موشن گرافیک نیاز دارند، مفید واقع شوند. به همه‌ی این سبک‌ها مسلط شوید و بر حسب پروژه، مناسب‌ترین سبک‌هایی را که به هدف شما نزدیک‌تر هستند انتخاب کنید.

امیدواریم دیدگاه ما مفید واقع شده باشد. در صورت نیاز به تولید موشن‌گرافیک های خاص و منحصر به فرد با استودیو مورف تماس بگیرید. ما آماده‌ایم تا نیازهای شما در زمینه‌ی محتوای ویدیویی برای کسب و کارتان را برطرف کنیم.