چرا موشن گرافیک در تولید محتوا ایده آل شده است؟

داشتن یک کسب و کار موفق شرایط مختلفی را می‌طلبد.
هر چقدر هم محصول شما عالی و با کیفیت باشد مجبورید یک ارائه خوب و راضی کننده برای معرفی محصول‌تان بسازید. تولید محتوا یک ضرورت است.
به لطف گسترش شبکه‌های اجتماعی و نفوذ آن در درون لایه‌های مختلف جامعه، بستر مناسبی برای معرفی محصول و خدمات شکل گرفته است. اما می‌بایست بسیار دقیق و حساب شده عمل شود. تا در این دنیای رنگارنگ و پر از جلوه، خوب دیده شوید.
موشن گرافیک یکی از ابزارهای مناسب برای این هدف است.
موشن گرافیک به واسطه‌ی استفاده‌ی هم زمان از چند عنصر حسی، توجه مخاطب را بیشتر به خود جلب می‌کند. استفاده از رنگ، حرکت، موسیقی و صدا و جلوه های بصری، پکیج مناسبی از احساسات را برای مخاطب شما آماده می‌کند و در نتیجه شما با تحریک چندین حس هم‌زمان، در ناخودآگاه مخاطب جای خودتان را پیدا می‌کنید.

برای یک موشن گرافیک چه چیزهایی را باید در نظر گرفت؟

۱-قبل از همه چیز باید بدانید که چه می‌خواهید بگویید.
یک کاغذ و خودکار بردارید و آن‌چه به نظرتان از اهمیت بالایی برخوردار است بنویسید. یادتان باشد لزوماً نباید همه‌ی آن را در متن و یا گفتار (نریشن) موشن‌ گرافیک بگنجانید.

 

۲-کم گوی و گزیده گوی چون دُر
حوصله‌ی مخاطب را سر نبرید. وقت‌شان را نگیرید و برای جیب خودتان هم ارزش قائل باشید. موشن گرافیک برای معرفی کالا یا خدمات، معمولاً بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه مناسب است.

 

این مطلب را هم مطالعه کنید:  استاپ موشن چیست؟

۳-قصه بسازید!
همه‌ی انسان‌ها در هر سن و سالی قصه را دوست دارند. یک روایت جذاب و خلاق می‌تواند موفقیت شما را چندین برابر کند. طرح مسأله کنید و سپس در کم‌ترین زمان و بسیار زیرکانه، محصول و خدمات‌تان را به عنوان راه‌حل معرفی کنید.

 

۴-از موشن گرافیک شلوغ بپرهیزید.
زیبایی در سادگی ست. اما این به معنای این نیست که ساده عمل کنید. خلاقیت در اوج سادگی را فراموش نکنید.

 

۵-جامعه هدف را خوب هدف بگیرید.
اگر قشر خاصی از جامعه مخاطب شماست، سعی کنید مطابق سلایق آنها رفتار کنید. مثلاً اگر مخاطبین شما بانوان هستند، تم، رنگ‌بندی، انتخاب موزیک، فضا‌سازی و روایتِ کاملاً متفاوتی با جامعه‌ی آقایان خواهید داشت.

نکته: اگر برای فکر کردن در باره این نکات وقت ندارید، نگران نباشید. تیم مورف استودیو کنار شماست. ما با تجربیاتمان کمکتان خواهیم کرد. از تولید محتوا تا اجرای موشن گرافیک!